Jak urządzić biuro domowe?

Piękne i funkcjonalne biuro domowe to marzenie osób pracujących w domu. Jak je urządzić, by spełniało swoją funkcję i było odzwierciedleniem profesjonalizmu oraz dobrego smaku? Jesteś zainteresowany? Zapoznaj się z artykułem, a dowiesz się, co musisz uczynić, by praca w domu stała się przyjemnością do pozazdroszczenia.

Domowe biuro, czyli czas na realizację pomysłu

Praca w domu to nie tylko laptop, którego użyjesz byle gdzie. To nie tony papierów zalegających meble. Potrafisz nad tym zapanować? Dobrze. Każdy potrzebny przedmiot, pod ręką, bez szukania, w otoczeniu cieszącym wzrok, to będzie twój osobisty sukces i uczucie satysfakcji. Pomyślałeś i już wiesz, gdzie urządzisz swoje biuro domowe.

Przeczytaj również: Struktura tekstu pod SEO – jak wygląda?

Nadszedł czas na realizację pomysłu. Masz do dyspozycji cały pokój? Świetnie! Gdy jednak warunki pozwalają wydzielić tylko część pomieszczenia, nie martw się, będzie to najlepsza część twojego mieszkania. Ważne by idea miała w sobie cząstkę indywidualizmu. Jesteś gotowy? To do dzieła.

Wybór miejsca. Uważaj na koty i słońce!

W dużym pomieszczeniu możesz sobie pozwolić na rozmach. Jeśli jest małe lub wydzielone z całości, to poryw entuzjazmu trzeba ograniczyć. Sposób, w jaki rozmieścisz meble, będzie rzutował na urok i przydatność twojego domowego biura. Wybierz miejsce spokojne, dokąd nie zabłądzi kot. Dokumenty mogą stać się jego łupem.

Zastanów się, w jakich porach będziesz pracować w swoim biurze. Jeśli w godzinach porannych, to lepiej, by okna nie wychodziły na wschód. Słońce, zwłaszcza latem, rozproszy uwagę. Gdy pracujesz po południu, okna na wschód nie będą przeszkodą. Natomiast okna na zachód sprawią, że po południu w pomieszczeniu będzie gorąco. W każdym przypadku należy zadbać o odpowiednie rolety, których na rynku nie brakuje, do wyboru, do koloru.

Pomaluj swój świat, czyli dobry kolor, który czyni pracę przyjemną

Ściany w jakim kolorze? Jeśli masz swój ulubiony, zastosuj go. Pamiętaj, by kolor był ciepły, niezbyt intensywny. Postaw na delikatność. Ściany w krzyczącym kolorze sprawią, że trudno będzie ci się skupić. Spraw by pomieszczenie było przytulne, dające poczucie bezpieczeństwa. Będziesz wtedy kreatywny i odniesiesz sukces. Najtrafniejsze kolory na ściany w biurze to jasne żółcie, szarości i ciepłe brązy. Wybierając odpowiedni kolor do pomalowania ścian sprawisz, że praca w pomieszczeniu będzie efektywna i przyjemna. Poczujesz, że możesz zawojować świat.

Meble a komfort pracy

Duża przestrzeń biurowa to pole do popisu w jej urządzaniu. Wygodne fotele i kanapy, w stonowanym kolorze, dodają pomieszczeniu elegancji i szyku. Meble, kanapy, stoliki kawowe możemy kupić w tym samym miejscu, będą wtedy dopasowane do siebie i stworzą oryginalną całość. Gdy nie mamy do dyspozycji całego pomieszczenia, tylko wydzieloną część pokoju, kupmy to, co najbardziej potrzebne. Ciasne pomieszczenie i zbyt duża ilość mebli to niewygoda oraz niekorzystny wygląd naszego biura domowego. Zagracona ciasnota to dyskomfort pracy. Zastosujmy zasadę, im mniejsze pomieszczenie, tym mniej mebli.

Biurko, gdzie je ustawić?

Wiadomo, że powinniśmy zaopatrzyć się w biurko. Jeśli powierzchnia jest naprawdę bardzo mała, rolę biurka może odgrywać stół, który będzie pełnił funkcje zależne od potrzeb. Gdzie ustawić biurko lub stół? Najlepiej blisko okna, ze względu na naturalne światło. Biurko osoby praworęcznej powinno stanąć lewym bokiem do okna, a leworęcznej – prawym bokiem. Nie ustawiaj biurka tyłem do okna lub drzwi. Jeśli masz więcej miejsca ustaw je prostopadle do okna. Takie ustawienie pozwoli nam również znaleźć równowagę między relaksującym patrzeniem w dal a zagrożeniem nieustannego rozpraszania przez otoczenie.

Dodatki, czyli diabeł tkwi w szczegółach

Pod kolor ścian wybierz odpowiednie dodatki. Piękne narzuty, bibeloty. Kolorowe segregatory to dobry pomysł. Obrazy na ścianach podkreślą oryginalny charakter domowego biura i dodają energii do działania. Różne ciekawe dodatki urozmaicą biuro, będą nie tylko ozdobą, ale sprawią, że pomieszczenie zyska na przytulności. Widoczna będzie nuta indywidualizmu.

I stała się jasność, czyli oświetlenie komfortem dla oczu

Odpowiednie oświetlenie to komfort dla oczu. Nie żałuj pieniędzy na odpowiednie lampy. W biurze powinno się znaleźć oświetlenie miejscowe (lampka na biurko) i ogólne (lampy sufitowe). Lampka na biurko wspomaga światło główne. Lamp i lampek ci u nas dostatek. Możemy wybrać według naszych upodobań. Dobrze dobrane oświetlenie wpływa na samopoczucie, efektywność pracy, nie niszczy wzroku.

Radość i satysfakcja z samodzielnego urządzenia biura domowego

Urządzanie biura domowego to komfortowa sytuacja. Zaczynając od wyboru koloru ścian, a kończąc na dodatkach, utworzymy lokum, w którym będziemy chętnie przebywać. Tworząc dla siebie miejsce do pracy w domu, jesteśmy na wygranej pozycji. Urządzone według własnego pomysłu biuro to gwarantowany sukces. Zadbajmy o to, by było funkcjonalne, wygodne i odzwierciedlało naszą osobowość. Nie bójmy się własnych pomysłów i stwórzmy dla siebie coś niepowtarzalnego.

Autor tekstu: Anna Skrzypek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *