Jak stworzyć blog pod SEO – wskazówki

Jaki jest sens prowadzenia bloga, jeśli nie będzie on widoczny? Wkładając trud w pisanie merytorycznych artykułów, spodziewasz się czytelników, ale nie zawsze tak będzie, jeśli nie zastosujesz kilku ważnych zasad dotyczących pozycjonowania bloga. Jak stworzyć popularny blog pod SEO? Podpowiemy Ci w poniższym artykule.

Jak stworzyć blog pod SEO – najczęściej popełniane błędy

Jeśli nikt nie wchodzi na Twoją stronę, to może oznaczać, że popełniłeś któryś z tych częstych błędów:

Treść nikogo nie interesuje

Może to oznaczać, że piszesz na tematy, o które nikt nie pyta wyszukiwarki lub są one nieaktualne. Sprawdź na stronie konkurencji, jakie zagadnienia są poruszane i postaraj się stworzyć artykuł na podstawie tematów, które są chodliwe w Twojej branży.

Źle skonstruowany tytuł

Treść może być trafna, ale nagłówek wprowadzać w błąd wyszukiwarki i potencjalnych odbiorców. Dobry tytuł powinien jasno i krótko opisywać czego dotyczy tekst i czego możesz się z niego dowiedzieć.

Brak lub błędnie dobrane słowa kluczowe

Najczęstsza przyczyna braku widoczności strony w wyszukiwarkach są źle dobrane i umieszczone frazy kluczowe. Jak je wybrać i prawidłowo stosować znajdziesz w naszym artykule – frazy kluczowe – co to?

Jak zatem stworzyć blog pod SEO?

Zakładając, że Twoje artykuły mają chwytliwe i proste tytuły, a ich tematyka jest pożądana przez grono odbiorców, warto skupić się na czynnikach, które zwiększą Twoją widoczność w sieci.

Prosta i merytoryczna treść

Algorytmy wyszukiwarki będą traktować Cię priorytetowo, jeśli zdefiniujesz zagadnienia w jasny i przystępny sposób. Unikaj używania trudnych, specjalistycznych pojęć, jeśli chcesz trafić do laików. Zadbaj o to, aby teksty były unikalne i nie lej wody! Nie liczy się ilość, ale jakość informacji.

Przejrzystość tekstu

Umieszczenie krótkiego wstępu, podzielenie tekstu nagłówkami oraz wypunktowania – to elementy, które zwiększą przejrzystość tekstu i sprawiają, że będzie łatwy w odbiorze. Warto dodać kilka zdjęć lub grafik, pamiętając o tym, aby były odpowiednio zoptymalizowane – ciężkie strony są pomijane przez algorytmy.

Linkowanie

Ważnym elementem jest linkowanie wewnętrzne. Jeśli dane zagadnienie łączy się z innym, opisanym w innym artykule, powinien znajdować się do niej odnośnik. Taki zabieg również zwiększy Twoją pozycję.

Systematyczność

Wyszukiwarki lubią strony, które żyją. Skup się na systematycznym publikowaniu materiałów. Codziennie, czy raz na tydzień nie ma większego znaczenia. Zależy to od Ciebie. Ważne, żeby Twoja strona żyła.

Wskazówka: częstą taktyką jest pisanie wiele artykułów na raz, a potem publikowanie ich systematycznie np. co środę; zmniejsza to prawdopodobieństwo, że zapomnisz czegoś napisać, albo akurat nie będziesz miał na to czasu.

Jak stworzyć blog pod SEO – podsumowanie

Podsumowując, najważniejsze w tworzeniu bloga pod SEO są:

  • trafny nagłówek i merytoryczna treść,
  • chodliwy temat i słowa kluczowe,
  • przejrzysta i lekka forma tekstu,
  • systematyczność publikowania.

Skutecznego blogowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *