Jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym?

Zmiany w społeczeństwie w ciągu ostatnich kilku lat, ciągły pośpiech i brak czasu sprawiły, że rozwinęła się nowa gałąź sprzedaży – e-commerce. Co zrobić, aby zachęcić osoby jeszcze niezdecydowane do kupna? Jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym by sprzedaż wzrosła, a twoje teksty stały się bardziej profesjonale? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Jak stworzyć opis produktu, tak by każdy chciał go kupić?

Stało się: otrzymałeś zlecenie na stworzenie opisów rzeczy do sklepu internetowego. Widzisz produkty, masz podaną specyfikację i zastanawiasz się co dalej: przecież nie zaatakujesz potencjalnego kupca samymi danymi technicznymi, może sprawdzić to przecież na stronie producenta. Co więcej, wiele aukcji internetowych podaje specyfikacje techniczne i opis kopiowany od wytwórcy. Jak zatem wyróżnić się na tle wszystkich innych sklepów? Odpowiedź jest prosta: powiedz klientowi, dlaczego powinien kupić ten produkt, jakie będzie miał z tego korzyści.

Nie nadużywaj przymiotników i znaków interpunkcyjnych

Każdy z nas kupował lub oglądał aukcje na Allegro, czy innej platformie sprzedażowej. Bardzo dużo sprzedających uważa, że zatytułowanie swojego sklepu czy przedmiotu jako „NAJLEPSZY!!!”, czy „NAJTAŃSZY!!!” przyciągnie uwagę kupujących. Jest to jednak błędne rozumowanie. Nie powinno się stosować nadmiaru pustych przymiotników: piękny, wspaniały, oszałamiający: nie mówią one nic kupującemu o prawdziwych cechach produktu, które przyciągną jego uwagę i sprawią, że będzie chciał go kupić.

Jak więc stworzyć opis produktu, by chciano go nabyć? Zachęćmy potencjalnych klientów. Zamiast pisać, że kaszmirowy szal jest piękny i miękki, sprawdźmy, jak się go robi, co jest w nim wyjątkowego, czym można przekonać kupującego. Taki opis: „Szal kaszmirowy stworzony z 100% kaszmiru. Farbowany bez dodatku rakotwórczych barwników, bezpieczny nawet dla delikatnej skóry. Do każdego naszego produktu dołączamy certyfikat jakości.”, spowoduje, że klient znajdzie to, czego szukał – rzetelnych informacji na temat konkretnego produktu.

Opisz produkt w sposób zwięzły, by go sprzedać

Klient nie chce czytać rozległych rozprawek na temat szalika, który chce kupić na prezent swojej żonie. Chce konkretnych, rzetelnych informacji, które pozwolą mu zrozumieć, dlaczego ona tak bardzo się upiera przy drogim materiale. Dodatkowo, trzeba pamiętać o jakości opisu: nie używajmy zwrotów nieformalnych, epitetów czy porównań – zupełnie nie pasują one do charakteru opisu. Jak nie tworzyć opisów produktów? Nie pisać dla jak największej ilości słów, wręcz przeciwnie, trzeba go skompilować do minimum, pamiętając jednak o jakości, która ma pozostać na jak najwyższym poziomie.

Przeczytaj także: Opisy produktów od producenta a kwestia SEO

O czym trzeba pamiętać, tworząc opisy produktów?

Podsumowując, żeby dobrze opisać produkt, starannie dobierajmy słowa, odcinając się od używania dużej ilości pustych sformułowań. Nie piszmy o wszystkim i niczym, żeby zwiększyć ilość znaków, ponieważ klient ceni sobie swój czas i nie będzie czytał długich opisów. Podajmy mu więc na tacy dobry jakościowo  tekst, w którym znajdzie wszystkie informacje, których może szukać i sprzedajmy mu ten kaszmirowy szalik, czy inny opisywany przedmiot.

Autor tekstu: Anna Rzeźniczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *